( Kitap Tanıtımı #5 ] Silber - Kerstin Gier + Yurtdışı Kapakları!
Özellikle konu kitaplar olunca şu şekilciliği bırakayım diyorum ama  olmuyor... Güzel kapak gördüm mü dayanamıyorum böyle alıp sevesim, duvara asasım falan geliyor. Yine sanat eseri gibi bir kapağı olan bir kitapla karışı karşıya kaldım... Silber! Okunuşu tartışmalara sebep olsada kapağının herkesçe aşk yaşanılası güzel kitap... Kerstin Gier zaten daha önce okuduğum ve çok sevdiğim bir yazardı bu yüzden Silber’inde harika olduğundan şüphem yok. Şu sıralar başladım ve beklentimle doğru orantılı olarak çok güzel gidiyor umarım beni hayal kırıklığına uğratmaz. Eğer fantastik seviyorsanız diye şöyle bir tanıtımını bırakıyorum alta, sonrada kitabın yurtdışı kapaklarının dedikodusunu yaparız ;) Rüyaların gizemli ülkesine, merak uyandıran bir yolculuk…

Kertenkele tokmaklı, gizemli kapılar; konuşan taş heykeller ve elinde baltasıyla, delirmiş bir bakıcı… Liv Silber'ın rüyaları son zamanlarda epey tuhaflaşmıştır ve içlerinden biri fazlasıyla kafasını kurcalamaktadır. Bu rüyada geceyarısı dört çocuğun gizemli ve karanlık bir ayin gerçekleştirdiği bir mezarlıktadır. Üstelik Liv bu dört genci normal yaşamında tanımaktadır çünkü Grayson ve üç arkadaşı gerçekten vardır. 

Liv kısa süre önce bu dört gencin okuduğu okula kaydolmuştur ve aslında hepsi iyi çocuklardır. Mezarlıktaki geceden daha korkutucu olan, arkadaşlarının Liv'in rüyada söylediği ancak gerçek hayatta hiçbir şekilde sözünü etmediği şeyleri bilmesidir. Çocukların bunu nasıl öğrendiğini çözmek ise, bilmeceleri çok seven Liv'in uzak duramayacağı kadar çekici bir gizemdir… 

"Okurları kesinlikle memnun edecek. Dört yüz sayfa yetmiyor ama neyse ki devamı yolda." 
-Karin Wehrheim-

"Aşırı eğlenceli, aşk dolu, gizemli bir rüya." 
-Brigitte-

"Sempatik ve özgüvenli başkahramanıyla hassas ilk aşklara dair merak uyandırıcı bir roman. Daha ne olsun ki?" 
-Stefanie Leo-
(Tanıtım Bülteninden)


                                                          Sayfa Sayısı: 400

                                                          Baskı Yılı: 2015


                                                            Dili: Türkçe
                                                      Yayınevi: Pegasus

                                                      Şimdi gelelim kapaklara... Binlerce kez dediğim gibi ben bu kitabın kapağına BAYILIYORUM! O yüzden de diğer ülkelerde nasıl basılmış çok merak ettim. Ne yazık ki hangi ülkelerde hangi kapakla basıldığını bulamadım L  ama olsundu üstünden yazan kelimelerden azıcık anlaşılırdı... En az beğendiğimden en çoğa doğru bir sıralama yapacağım, sizde kendi favorilerinizi benimle paylaşın!6. 5.4. 


Şu dakikadan itibaren bir sıralama yapamıyorum ne yazık ki, saatlerce bil düşünsem üçünden birini en iyi seçemem.


Gönüllerin Birincisi #3 : Gönüllerin Brincisi #2 : 

Gönüllerin Birincisi #1: 
Kitabın yorumu çok yakında gelecek. Hatta bunu yarın yapmayı düşünüyorum. Umarım bir mani çıkmazda yarın kapakları kadar güzel bir yorum girerim bu kitaba. 
Sevgilerimle!<3

1 yorum:

  1. gönüllerin birincisi dediğin üçleme yavrum. üç ayrı kitap kapağı onlar. silber #1, silber #2, silber #3

    YanıtlaSil